Гримаси гуманізму: Єфремов на волі, Колесніков з грошима

Український суд — правда, у дуже окремих випадках — проявляє себе найгуманнішим у світі. Зокрема, він гуманно відпустив пана Єфремова з-під арешту. Не дивлячись на те, що і знаходячись під арештом, пан Єфремов не відмовляв собі у задоволенні відвідати елітний клуб та насолодитися джакузі, добросердий та чуйний суд не зміг знайти в собі сили продовжити термін перебування екс-регіонала під арештом.

Як відомо, прокуратура підозрює пана Єфремова у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 та ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України, тобто у зловживанні службовим становищем за обтяжуючих обставин та службовому підробленні. Крім того, екс-голова СБУ Валентин Наливайченко підозрював Єфремова у сприянні сепаратизму та посяганні на територіальну цілісність та суверенітет нашої держави.

І так вважає далеко не тільки пан Наливайченко. З цим, наприклад, погоджується такий спеціаліст з сепаратизму, як Володимир Ландик. Сам Єфремов, звісно, будь-яку причетність до підтримки сепаратистів заперечує. У цей самий час він якимось чином примудряється уходити від запитання, чи визнає він так званий «референдум», проведений терористичним угрупуванням ЛНР та повідомляє всьому світові, що нібито «мільйони людей висловили свою ненависть центральній владі України». Найсмішніше у цьому те, що окремі представники сепаратистів самі не раді підтримці Єфремова, як це можна бачити, наприклад, з цього відеозапису.

16 лютого цього року Печерський районний суд Києва обрав Єфремову запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, а першого числа цього місяця термін перебування пана Єфремова під вартою завершився. Звісно ж, суд і не подумав подовжити цей термін, не дивлячись на те, що затягування процесу усіма силами було свідомою тактикою адвокатів Єфремова.

А Генеральна прокуратура України, як завжди, розводить руками і робить вигляд що вона тут ні до чого. Ще 18 жовтня Генеральний прокурор України Шокін розповідав, що, нібито, не має жодних засобів впливу на суд. «Не ми вирішуємо, який запобіжний захід обрати підозрюваним, прокуратура може тільки просити суди. Вмовляти, гладити їх», — пояснював Шокін. Як бачимо, ніякі вмовляння з боку ГПУ Печерський районний суд не переконали. Цікаво, чи збирається ГПУ з цього приводу щось зробити, або ситуація, що склалася, її цілком задовольняє?

Залог за пана Єфремова вніс його друг, колишній віце-прем’єр Борис Колесніков. Тепер пан Колесніков може забрати чималеньку суму залогу — 3,7 млн гривень — назад. Тепер у Бориса Вікторовича, нарешті, стане трохи полегше з грошима. Звісно, ще у 2011 році пан Колесніков обурювався тим, що журналісти з «Форбс» оцінили його статки у розмірі $230 млн, у той час коли він «лише на тваринництво витратив $200 млн». Але ж навіть такі копійки як 3,7 млн, на нашу думку, будуть йому не зайвими.