Гонтарева подала заяву про відставку

Сьогодні Голова Нацбанку України Валерія Гонтарева, яка займала цю посаду майже 3 роки, оголосила про свою відставку з 10 травня 2017 року. Про це вона повідомила під час прес-конференції.

«Як і обіцяла, повідомляю вас про своє звільнення завчасно – за місяць», – заявила Валерія Гонтарева.

Відповідно до Закону України «Про Національний банк України» Голова Нацбанку звільняється з посади Верховною Радою України за поданням Президента України, тож Валерія Гонтарева продовжить обіймати свою посаду до рішення Парламенту.

Голова Нацбанку наголосила, що інших змін у складі Правління Нацбанку найближчим часом не буде, як і змін у політиці ЦБ.

«Центральному банку України майже за три роки під головуванням Валерії Гонтаревої в умовах війни та політичної нестабільності, глибокої економічної кризи та порожньої державної казни вдалося стабілізувати макроекономічну ситуацію, докорінно змінити «ландшафт» банківського сектору та розбудувати сучасний центральний банк», – йдеться у заяві.

Валерія Гонтарева підсумувала: «По-перше, країна перейшла на гнучкий валютний курс та започаткувала нову монетарну політику інфляційного таргетування. По-друге, очищено банківську систему від неплатоспроможних банків та посилено її стійкість на майбутнє. По-третє, повністю трансформовано Національний банк, перебудовано всі процеси і зараз наш центральний банк – потужна модерна інституція».

Голова Нацбанку вказала на зростання спротиву змінам на всіх рівнях, але вона впевнена, що важливо зберегти незалежність та послідовність політики банку, а на посаду Голови призначити «не політика, а справжнього професіонала, банкіра, технократа».