Генпрокурор Віктор Шокін підписав наказ про утворення Cпеціалізованої антикорупційної прокуратури

Відповідно до чинного законодавства, Спеціалізована антикорупційна прокуратура утворюється у Генпрокуратурі на правах самостійного структурного підрозділу. Вона є однією з трьох найважливіших державних інститутів, які будуть забезпечувати боротьбу з корупцією в Україні.

Структуру та штатний розпис погоджено із директором Національного антикорупційного бюро України.

На Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру покладаються наступні функції: нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування, яке здійснюється Національним антикорупційним бюро України; підтримання державного обвинувачення у відповідних провадженнях та представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, передбачених цим Законом і пов’язаних із корупційними або пов’язаними з корупцією правопорушеннями.

Нагадаємо, що призначення на адміністративні посади в Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру здійснює Генпрокурор за результатами відкритого конкурсу, за організацію та проведення якого відповідає конкурсна комісія. Ця комісія має у своєму складі 11 членів: 7 делегованих Верховною Радою, а 4 — Генпрокурором. Відібраних комісією кандидатів на кожну з посад подають на розгляд керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, який в свою чергу вносить кандидатури на розгляд Генпрокурора.