Генпрокуратура завершила досудове розслідування щодо банди, яка вбивала киян заради житла

Генпрокуратура завершила досудове розслідування стосовно банди, яка протягом тривалого часу викрадала, катувала мешканців столиці та у подальшому незаконно заволодівала їх житлом.

Генпрокуратурою направлено до суду обвинувальний акт у справі так званих «чорних ріелторів» стосовно п’ятьох осіб, які обвинувачуються у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 257 (бандитизм), ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 4 ст. 190 (шахрайство вчинене в особливо великих розмірах), ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство з корисливих мотивів) КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що до складу банди входила мешканка Києва та чотири її пособника, які раніше неодноразово судимі за тяжкі та особливо тяжкі корисливі злочини.

Упродовж 2015–2016 рр. банда, діючи у Києві за схемою, що була розповсюджена у 90-х роках, відшукувала місцевих мешканців з числа тих, які зловживають алкогольними напоями або вживають наркотичні засоби, та не мають близьких родичів, які б могли претендувати на спадщину.

Встановивши таку особу, злочинці незаконно її викрадали та тривалий час утримували, при цьому шляхом шантажу, погроз, побоїв, позбавлення їжі та води примушували до передачі їм документів на майно, з подальшим його переоформленням у нотаріуса.

Заволодівши майном потерпілого, бандити вивозили жертву за межі м. Києва та вбивали її.