Генпрокуратура закінчила розслідування епізоду побиття майданівців на колонаді стадіону ім. В. Лобановського

Генеральною прокуратурою закінчено досудове розслідування по епізоду затримання та побиття протестувальників 19.01.2014 на колонаді стадіону ім. В. Лобановського, повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України закінчено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно трьох колишніх працівників батальйон міліції особливого призначення «Беркут» ГУ МВС України у Харківській області, які підозрюються у вчиненні 19.01.2014 на вул. М. Грушевського в м. Києві катування двох осіб, тобто умисному заподіянні їм сильного фізичного болю, фізичного та морального страждання шляхом нанесення побоїв, мучення та інших насильницьких дій, вчинених з мотивів помсти після затримання цих протестувальників на колонаді стадіону ім. В. Лобановського.

Дії підозрюваних кваліфіковано за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 127 КК України.

З 21.03.2017 в порядку ст. 290 КПК України сторонам відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення.

Довідково: санкція якої передбачає покарання до 10 років позбавлення волі.

Нагадаємо, що 19 січня 2014 року на Майдані Незалежності зібралось кілька десятків тисяч мітингувальників, які протестували проти ухвалення «Законів про диктатуру». Поступово мирна акція переросла в жорстке протистояння із силовиками. Була спроба штурму кордону охорони до урядового кварталу, було підпалено автобус «Беркуту», в хід пішло каміння та петарди. Силовики застосували спецзасоби та водомет.