Генпрокуратура розслідує військову агресію Росії

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос розповів про розслідування за фактами ведення агресивної війни проти України та про присутність російських військ в Україні.

Головним слідчим управлінням СБУ 31 травня 2014 року розпочато кримінальне провадження за фактами створення на території Донецької та Луганської областей терористичних організацій; планування, підготовки, розв’язування та ведення агресивної війни; вербування, навчання, фінансування та матеріального забезпечення найманців з метою використання у збройному конфлікті на Сході України високопосадовцями Збройних Сил Російської Федерації. Про це у середу, 5 серпня, повідомив Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос на спільному брифінгу з начальником Головного слідчого управління СБУ Григорієм Остафійчуком.

За результатами досудового розслідування здобуто достатні фактичні дані для повідомлення підозри начальнику Генерального штабу Герасимову В.В. та 10 встановленим військовослужбовцям служби за контрактом 331-го гвардійського парашутно-десантного полку 98-ї дивізії повітрянодесантних військ Збройних Сил Російської Федерації у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 437 КК України (ведення агресивної війни проти України).

«Зазначені підозри офіційно вручені військовим Російської Федерації у період з 28 липня 2015 по 4 серпня 2015 року», — уточнив Анатолій Матіос.

Анатолій Матіос також розповів про встановлені прокуратурою факти щодо подій під час Євромайдану, окупації Криму та бойових дій на Донбасі. Зокрема, він стверджує, що під Іловайськом були присутні більше 3,5 тис. російських військових. Докладна презентація є на сайті Генпрокуратури.