Генпрокуратура обвинувачує «беркутівців» у вбивствах та побитті майданівців 18.02.2014

До суду направлено обвинувальний акт щодо «беркутівців», обвинувачених у вбивствах та замахах на вбивства 18.02.2014 під час ходи «Мирний наступ», повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Департаментом спеціальних розслідувань Генпрокуратури України направлено до Печерського райсуду м. Києва обвинувальний акт стосовно чотирьох колишніх працівників батальйону міліції особливого призначення (БМОП) «Беркут» ГУМВС України у Харківській області, яким інкримінуються вчинення ряду кримінальних правопорушень під як під час протестних акцій, так і пізніше.

Зокрема, двоє колишніх «беркутівців» обвинувачуються у здійсненні незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, вчиненого службовою особою на виконання явно злочинного наказу, із застосуванням фізичного насильства, а також у перевищенні 18.02.2014 на вул. Інститутській, Кріпосному провулку, своїх службових повноважень, тобто вчиненні, на виконання явно злочинного наказу, дій, які явно виходять за межі наданих їм прав та повноважень, що супроводжувались насильством, болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілих, а також вчинення 18.02.2014 на вул. Інститутській, Кріпосному провулку на виконання явно злочинного наказу закінченого замаху на умисне вбивство 33 потерпілих у кримінальному провадженні, вчинені способом, небезпечним для життя багатьох осіб, за попередньою змовою групою осіб.

Крім того, одному з цих бійців спецпідрозділу «Беркут» інкримінується вчинення 18.02.2014 умисного вбивства 3-х осіб з числа учасників ходи «Мирний наступ».

Крім того, ще один колишній працівник БМОП «Беркут» ГУ МВС України у Харківській області, який підозрюється у причетності до вбивств протестувальників того дня, оголошений в розшук та судом надано дозвіл на його затримання та доставку до суду для обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Нагадаємо, що за результатами розслідування епізоду вчинення ряду особливо тяжких та тяжких злочинів під час розгону ходи 18.02.2014 до суду направлені та розглядаються обвинувальні акти стосовно двох командирів батальйону, командира роти, яким інкриміновано перевищення влади та службових повноважень, спричинення тілесних ушкоджень тощо. Стосовно міліціонера спецпідрозділу «Беркут» винесений вирок.

Також повідомлено про підозру у організації цих злочинів та оголошено в розшук екс-Президента України, керівництво МВС України та ГУ МВС України у м. Києві.