Джемілєв закликав запровадити блокаду Криму

csm_MO_052_Mejlis_8d93f9a109

Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв закликав Президента України Петра Порошенка повністю припинити постачання Криму енергоносіїв та продуктів.

 «Я прихильник блокади Криму, і це я висловив Президенту. Повна блокада повинна бути. Якщо Росія захопила Крим, вона несе повну відповідальність за його економічне становище, як їх годувати, як освітлювати», — сказав він.

За словами Джемілєва, прихильники України в Криму, з якими він спілкується, також закликають ввести блокаду.

 «Люди прекрасно знають, що перспектив у так званому російському Криму у них немає. Вони готові перетерпіти будь-які скрутності, лише б швидше було звільнення», — заявив Джемілєв.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров висловив вимогу щодо затвердження державної стратегії повернення Криму.

 «Державна стратегія повернення Криму має бути нарешті затверджена. Хочу сказати, що є різні погляди наукових і громадських сил, які вже виписали такі підходи, але немає цілісної програми. У цій програмі мають бути задіяні і передбачені усі фактори. В тому числі і поведінка тих людей, які зараз живуть в окупованому Криму. Також міжнародний і внутрішній фактори. На жаль, через відсутність такої стратегії, зараз ми не можемо говорити про цілісний наступ у цьому напрямку», — сказав Чубаров.