Двох прокурорів взято під варту

Згідно повідомлення прес-служби ГПУ, взято під варту колишнього прокурора Подільського р-ну м. Києва та діючого заступника прокурора цього ж району, яких затримано за одержання хабара у сумі 150 тис. дол. США.

Органами прокуратури України та СБУ проведено спецоперацію, в ході якої затримано діючого заступника прокурора Подільського району столиці та колишнього прокурора цього району під час отримання хабара у сумі 150 тис дол США за закриття кримінального провадження. Наразі вказаним особам Печерським районний судом м. Києва обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у сумі 3,045 млн грн. Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років.

Про це 2 грудня, у середу, повідомив прокурор ГПУ Владислав Куценко на спільному брифінгу із начальником управління внутрішньої безпеки СБУ Владиславом Косинським та керівником Генеральної інспекції внутрішніх розслідувань та безпеки ГПУ Максимом Мельніченком.

Подальше процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженні здійснюватиме Генеральна інспекція внутрішніх розслідувань та безпеки ГПУ.

Представник СБУ повідомив про деталі операції та підкреслив, що такого результату вдалося досягнути завдяки проведеній протягом багатьох місяців розробці, в ході якої отримані дані про системний характер порушень з боку цих осіб. Владислав Косинський також сказав, що дана спецоперація мала певні особливості. Так, за його словами, у документуванні цього злочину допомогли зміни у діючому законодавстві, що дозволило звернутися до суду іншої області для отримання санкції на проведення оперативно-розшукових заходів. «У правоохоронних органів склалася певна недовіра до окремих суддів, і це заважає проведенню слідчих дій у зв’язку із побоюваннями, що інформація може вийти за стіни суду, і проведення операції може опинитися під загрозою», — доповнив Владислав Куценко слова колеги.