Друга партія вакцин для щеплення дітей надійде у регіони

Відбулася селекторна нарада МОЗ України, на якій обговорили стан підготовки до проведення державних закупівель лікарських засобів та медичних виробів у 2016 р. Зокрема, вакцин для щеплення дітей, як повідомляє прес-служба МОЗ.

Нещодавно в Україну надійшла друга партія вакцини для профілактики гемофільної інфекції типу b (345 550 доз) та вакцини для профілактики дифтерії, правця у дорослих (АДП-М) (1 599 600 доз).

Впродовж наступного тижня ці вакцини надійдуть в усі регіони України.

Раніше в регіони надійшли вакцини для щеплень дітей згідно з календарем профілактичних щеплень:

– вакцина проти гепатиту В – 350 000 доз (20% від запланованого);

– комбінована вакцина для профілактики кашлюку (ацелюлярна), дифтерії, правця, поліомієліту (інактивована), гемофільної інфекції типу b («ПЕНТАКСИМ») – 414 700 доз (48% від запланованого);

– вакцина для профілактики кору, паротиту, краснухи – 277 000 доз (22% від запланованого);

– вакцина для профілактики гемофільної інфекції типу b (моновалентна) – 174 400 доз (33,5% від запланованого, але 100% з урахуванням другої поставки);

– вакцина проти сказу – 91 390 доз (100% від запланованого).

На сьогодні у регіонах доступні вакцини для проведення щеплень дітям першого року життя згідно Календаря щеплень.

Найближчим часом в Україну надійде оральна, бівалентна вакцина проти поліомієліту (2,755 млн доз) та цільноклітинна вакцина проти кашлюку, дифтерії, правця (1,770 млн доз). Також вирішується питання щодо ввезення в Україну вакцини для профілактики туберкульозу (2,5 млн. доз).

«Вже здійснено поставки на склади уповноважених підприємств лікарські засоби для лікування дорослих і дітей хворих на онкологічні та онкогематологічні захворювання, лікарські засоби для лікування дітей хворих на гемофілію, вакцини, лікарські засоби та медичні вироби для лікування хворих на туберкульоз та ВІЛ/СНІД, лікарські засоби для лікування дорослих та дітей хворих на вірусні гепатити, лікарські засоби для дітей хворих на орфанні захворювання», — повідомила Анжела Купліванчук, в.о. директора департаменту економіки і фінансової політики МОЗ України.