Доведення банку до неплатоспроможності буде каратися

Президент України Петро Порошенко зареєстрував законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відповідальності пов’язаних з банком осіб», що запроваджує кримінальну відповідальність за доведення банку до неплатоспроможності. Покарання буде застосовуватись у вигляді обмеження волі на строк до п’яти років для керівника банку, його кінцевого бенефіціара або інших власників істотної участі, якщо це завдало шкоди державі чи кредитору на суму понад 170 тис. грн.

 «Хотів звернутися до членів парламенту з проханням проголосувати за закон «Про відповідальність власників банків» — за пов’язане кредитування, виведення коштів з банківських установ і за те, що потім на державу покладають відповідальність за власників банків, які розікрали банківські установи», — наголосив Президент.

За словами Порошенка, законопроект вводить поняття кінцевого бенефіціарного власника банку і юридичної особи, ланцюжків володіння корпоративними правами юридичної особи та зобов’язує банки інформувати Національний банк України про всіх можливих пов’язаних з банком осіб, встановлює заборону опосередковано здійснювати кредитні операції з ними.