Діагноз хвороби Насірова не підтвердився

Клініко-експертна комісія МОЗ України завершила виїзне засідання у клінічній лікарні «Феофанія». Комісія не підтвердила діагноз, встановлений у «Феофанії» голові ДФС Роману Насірову. Свої висновки Комісія надала вчора НАБУ, повідомляється на сторінці НАБУ у Фейсбук.

Клініко-експертна комісія Міністерство охорони здоров’я України завершила виїзне засідання у клінічній лікарні «Феофанія» з проведенням клініко-експертної оцінки якості надання медичної допомоги та медичного обслуговування. Таку оцінку Комісія проводила після звернення НАБУ у зв’язку з розбіжностями встановлених діагнозів пацієнту Р. Насірову.

Комісія не підтвердила діагноз, встановлений у лікарні «Феофанія» голові ДФС Р. Насірову, підозрюваному скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України («Зловживання владою та службовим становищем»). Відповідні висновки Комісії з оцінкою якості надання медичної допомоги підозрюваному в умовах лікарні «Феофанія» надані Національному антикорупційному бюро 27 березня.

Зокрема, у висновках зазначається, що лікарі «Феофанії» систематично та необґрунтовано перебільшували тяжкість стану здоров’я голови ДФС. Об’єктивних підстав для встановлення зазначеного раніше діагнозу, на переконання комісії МОЗ, у лікарів «Феофанії» не було. Члени Комісії викрили також порушення при виписці пацієнта з цього лікувального закладу.

Згідно повідомлення МОЗ, згодом комісія продовжить роботу також у державній установі «Національний науковий центр Інститут кардіології імені академіка Стражеска».

Чи притягнуть лікарів до відповідальності за фальсифікацію діагнозу?