Демобілізовані військові служитимуть у резерві

Верховна Рада України внесла зміни до Закону «Про військовий обов’язок і військову службу», які передбачають для демобілізованих обов’язкову службу у військовому резерві на час проведення АТО.

Згідно з положеннями закону, на службу у військовому резерві зараховують осіб, яких призвали і які відслужили строкову службу, а також особи, які пройшли військову службу в особливий період, тобто демобілізовані з зони АТО. У пояснювальній записці до документу зазначаэться, що метою таких змін є створення боєздатного, дієвого резерву Збройних сил України.

«Демобілізованих, яких десятки тисяч, перевести в першій черзі. Ці люди мають бойовий досвід, у випадку форс–мажорних обставин, за рішенням Президента і парламенту, вони будуть призиватися не за старим порядком — не через заклик військкоматів. А військовослужбовці отримають право в добровільному порядку укласти контракт на проходження служби у військовому резерві. Це дозволить залучати до служби у військовому резерві військовослужбовців з бойовим досвідом», — наголосив представник Президента України у Верховній Раді України Степан Кубів.