Чи звільнять з посади суддю Волкову за порушення присяги?

Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) направила до Вищої ради юстиції рекомендацію щодо звільнення з посади судді Печерського районного суду міста Києва Волкової.

На засіданні ВККСУ, що відбулося 5 жовтня 2015 року, за наслідками дисциплінарного провадження прийнято рішення направити рекомендацію до Вищої ради юстиції для вирішення питання щодо внесення подання про звільнення з посади судді Печерського районного суду міста Києва Волкової Світлани Яківни, вбачаючи в її діях ознаки порушення присяги судді.

Як відомо, 19 вересня 2014 р. С. Волкова звільнила з-під варти і відправила під домашній арешт командира «Беркуту» Дмитра Садовника, підозрюваного в розстрілі 39 активістів Євромайдану. Після чого Д. Садовник збіг, а місце його перебування наразі невідомо. Генпрокуратурою було пред’явлено підозру у скоєнні злочину передбаченого ст. 375 КК «Винесення свідомо неправосудного рішення суду». Рішеннями ВККСУ від 26.12.2014 і 10.03.2015 С. Волкову було відсторонено від виконання обов’язків судді. Однак вона оскаржила це рішення у Вищому Адміністративному суді і домоглася скасування свого усунення рішеннями ВАСУ від 3 і 4 червня 2015 року.