Чи згодяться учасники «ходи» під’їхати у центр Києва на автобусах?

Згідно повідомлення прес-служби СБУ, сьогодні, на засіданні керівництва правоохоронних органів та представників київської міської і обласної влади учасникам ходи запропоновано для забезпечення їхньої власної безпеки добиратися до центра столиці автобусами, які київська влада забезпечить на в’їздах до міста.

Правоохоронці наполягають, щоб учасники «Хресної ходи» не пересувалися пішки вулицями Києва. Правоохоронці закликають віруючих з розумінням поставитися до необхідних заходів безпеки. Всі учасники заходу пройдуть через турнікети та металодетектори. В окремих випадках не виключений і особистий догляд.

Не існує жодних претензій до віруючих. Правоохоронці не заважали і не заважатимуть проведенню цього заходу. Але, за даними СБУ, хода може бути використана антиукраїнськими силами для дестабілізації ситуації в країні, надходить інформація з різних джерел про присутність серед віруючих провокаторів.

Начальник Управління СБУ у Києві та області Степан Грещук повідомив, що правоохоронці провели зустрічі з представниками двох православних конфесій, які запевнили, що між ними відсутні міжконфесійні конфлікти. «Тому будь-яке силове протистояння на релігійному ґрунті під час ходи ми будемо розцінювати як провокації або окремих громадян, або іноземних спецслужб», – заявив Грещук.

Грещук розповів, що відбулися конструктивні переговори і з представниками правих сил, які сьогодні виставили блокпости проти «Хресної ходи». «Немає потреби нагнітати ситуацію і доводити її до конфлікту. Головне – спільна відповідальність всіх, у тому числі організаторів хресної ходи», – наголосив начальник Управління СБУ.

СБ України закликає всі громадські організації та політичні рухи утриматися від провокацій і дати можливість правоохоронцям убезпечити громадян від реальних терористичних та диверсійних загроз.

Під час проведення заходу у столиці буде підсилено заходи для забезпечення громадського порядку. У центрі столиці будуть перекриті декілька вулиць, точний перелік яких оприлюднить Київська державна міська адміністрація.