Через 2-3 роки РФ очікує дефолт

За прогнозом  Standard&Poor’s Російській Федерації загрожує дефолт через великі борги регіональних бюджетів.

 

У більшості регіонів РФ розмір боргів регіональних бюджетів з 2010 року збільшився майже вдвічі — до 42 млрд доларів. Як прогнозують спеціалісти, цей показник у майбутньому продовжуватиме зростати, а отже регіональні бюджети потребуватимуть покриття боргів з федерального бюджету Росії.

На складну ситуацію в регіонах накладаються санкції, які ускладнюють доступ до кредитів та штовхають російські регіони закривати соціальні витрати за рахунок дорогих грошей від комерційних банків. Ця заборгованість потребуватиме рефінансування, і експерти сумніваються у тому, що в майбутньому комерційні банки будуть  схильні продовжувати надавати регіональним бюджетам кредити на «проїдання».

Нагадаємо, що дефолт регіону у РФ неможливий — у випадку неплатоспроможності регіонального бюджету існуючий дефіцит має бути покритий з бюджету федерального. Втім, як наголошують експерти, через три роки, коли борги регіонів стануть ще більшими, федеральний бюджет РФ може і не мати достатньо коштів для того, щоб їм допомогти.