Через 10 років з Ірану знімуть всі санкції

Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію про зняття міжнародних санкцій з Ірану через 10 років, за умови виконання країною взятих на себе зобов’язань.

За прийняття резолюції проголосували всі члени Ради Безпеки ООН (навіть Росія).  За умовами резолюції, всі міжнародні санкції з Ірану будуть зняти через 10 років, якщо уряд Ірану виконуватиме усі домовленості, досягнуті з постійними членами Ради Безпеки ООН та Німеччиною.

Першою і найголовнішою фазою виконання домовленостей має стати доповідь Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ), у якій МАГАТЕ повідомить результати перевірки виконання Іраном основних позицій Спільного всеосяжного плану дій, відписаного у Відні 14 липня. У випадку, якщо все піде за планом, після цього втратять чинність сім попередніх резолюцій РБ ОНН щодо Ірану.

Одночасно з цим буде встановлено новий режим обмежень, у відповідності до якого допускається, при погодженні з РБ ОНН, передача Ірану військової техніки та технологій. Також планується перепрофілювати іранський завод зі збагачення урану на виробництво радіоактивних ізотопів цивільного призначення. В резолюції також передбачено механізм поновлення санкцій у випадку порушення Іраном узгоджених умов.