Бути чи не бути? Віктор Янукович подав позов у ЕСПЛ

Британська адвокатська компанія Joseph Hage Aaronson LLP, яка захищає інтереси сім’ї Януковичів, сьогодні у прес-релізі повідомила про те, що Янукович подав позов у Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ).

Ще не пройшло і неділі з того часу (13 жовтня 2015), як ця адвокатська фірма подала позов у ЄСПЛ для захисту прав Олександра Януковича. У тому позові суд просили визнати серед інших порушень прав О. Януковича, порушення його права на повагу власності та права не бути дискримінованим «через його статус як сина президента Януковича».

Підставою для позову на захист прав В. Януковича є «неодноразове порушеннями Україною прав людини щодо нього».

Цікаво, що у позові у якості прикладу порушень прав наводиться рішення Печерського суду від 27 липня 2015 р., яке дозволяло завершити спеціальне досудове розслідування справи проти Януковича в його відсутність, і не давало згоди на те, щоб дозволити йому «навіть брати участь за допомогою відеозв’язку». З одного боку, у позові йдеться про те, що «Президенту Януковичу небезпечно повертатися в Україну», щоб «належним чином захистити себе». З іншого боку, згідно з прес-релізом від 19 жовтня 2015 р., пан Джо Хейдж, представник адвокатської фірми Joseph Hage Aaronson LLP і адвокат Януковичів, наголошує на тому, що «порушується його базове право людини бути присутнім і захищати себе від звинувачень». Так бути чи не бути (на суді)? Ми не знаємо, чи переймається В. Янукович цією старою дилемою.