Бізнес захистять від неправомірних дій контролюючих органів

У ВР України нещодавно прийнято за основу низку законопроектів, які мають суттєво змінити стосунки бізнесу і системи державного нагляду.

Згідно повідомлення прес-центру Державної регуляторної служби України, у рамках Дня економічного розвитку та дерегуляції, який нещодавно відбувся у Верховній Раді України, депутати прийняли за основу законопроекти (№ 2531а, № 2422а, № 2418а), які несуть нове бачення взаємодії системи державного нагляду (контролю) і бізнесу. У них йдеться про додаткові правові гарантії для запобігання надмірного втручання контролюючих органів, коригування умов відшкодування шкоди заподіяної юридичній особі чи фізичній особі-підприємцю, про порядок оскарження постанов, розпоряджень та приписів посадових осіб, конкретизуються обсяги повноважень контролерів, підвищується відповідальність контролера за зловживання повноваженнями та багато інших норм, спрямованих на забезпечення захищеності суб’єктів господарювання.

«Якщо раніше бізнесу потрібно було доводити контролюючим органам свою невинуватість, то новим законодавством пропонується закріпити презумпцію правомірності поведінки суб’єкта господарювання і заставити контролера довести необхідність перевірки. Така презумпція невинуватості того кого перевіряють перед тим хто перевіряє дасть змогу втілити нову філософію у стосунках контролюючих органів та бізнесу», – прокоментувала нововведення Голова ДРС Ксенія Ляпіна.