Бабусі обійдуться дешевше

Мінагрополітики повідомляє, що моніторинг продовольчих ринків свідчить, що у 2016/17 маркетинговому році очікується збільшення пропозиції гречки на внутрішньому ринку, що може спричинити зниження її ціни.

Валовий збір гречки очікується на рівні 174,2 тис. тонн, що на 36% більше, ніж торік. За попередніми оцінками у 2016/17 маркетинговому році на ринку може бути спожито близько 150-160 тис. тонн зерна гречки.

Активізовано роботу ПАТ «Аграрний фонд» з метою формування запасів гречки урожаю 2016 р. Загалом «Аграрний фонд» планує законтрактувати 10 тис. тонн гречки нового врожаю.

Тим часом, Антимонопольний комітет України (АМКУ) продовжує розслідування на ринку гречаної крупи. Наразі, повна інформація від учасників ринку відсутня, а фактичні ціни реалізації фасованої гречки в окремих випадках у травні–червні 2016 року сягали 50 грн/кг. АМКУ вважає за доцільне відстежити весь ланцюг постачання товару на полиці торгівельних мереж.

Вже визначено 25 найкрупніших постачальників гречки до загальноукраїнських торговельних мереж, яких опитують стосовно обґрунтованості підвищення цін на кінцеву продукцію.

Отримана інформація дасть можливість визначити розміри торгівельних надбавок вторинних виробників (оптової ланки виробників, що здійснюють фасування товару) і зробити висновки стосовно впливу таких учасників ринку на кінцеву ціну товару для споживача.