АПК України здатен виробляти вдвічі більше агропродукції

Агропромисловий комплекс України має великий потенціал розвитку, завдяки якому при належному збільшенні капіталовкладень наша країна може виробляти та експортувати значно більше агропродукції.

Як повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністр Олексій Павленко розповів в ефірі 24 каналу про перспективи АПК України. Він зазначив, що наразі агропромисловий комплекс фінансується приблизно у 2,5 разів менше, ніж АПК у передових країнах Європи. Тому «ми прагнемо звернути увагу зарубіжних інвесторів на переваги та перспективи роботи в АПК України», — повідомив О. Павленко.

Так, у 2015 році низка урядів зарубіжних країн розпочали програми підтримки АПК України. Зокрема, уряди Канади та Ізраїлю реалізовують програму з розвитку плодоовочевої галузі південних регіонів України на загальну суму близько 400 млн грн. Уряди Данії та Канади підтримують створення молочних кооперативів у західних областях. Спільно з Німеччиною готується до впровадження новий проект, пов’язаний з консультуванням вітчизняного бізнесу стосовно євроінтеграційних аспектів розвитку вітчизняного АПК.

«Зарубіжні інвестори готові працювати в аграрній галузі України, яка володіє чудовим потенціалом до розвитку. Україна – одна з небагатьох країн світу, яка при збільшенні капіталовкладень у АПК, здатна збільшити виробництво аграрної продукції удвічі», — підкреслив Міністр аграрної політики та продовольства України.

Наразі Україна займає третє місце, після США та ЄС, за експортом зернових. Так, у 2014/2015 маркетинговому році США експортували близько 83 млн тонн зернових, країни ЄС — 50 млн тонн, а Україна — 35 млн тонн.