Антикорупційне бюро включено до органів боротьби з оргзлочинністю

Президент України Петро Порошенко підписав указ, відповідно до якого члени Національного антикорупційного бюро отримають статус, подібний до співробітників органів по боротьбі з організованою злочинністю.

Закон України № 630-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України», що його сьогодні підписав президент, був ухвалений Верховною Радою України16 липня 2015 року.

Метою документу є приведення законодавчих актів у відповідність із Законом та забезпечення практичної реалізації його положень в частині включення новоутвореного державного правоохоронного органу — Національного антикорупційного бюро України (НАБ) до кола суб’єктів відповідних правовідносин у сфері публічного права.

Законом, зокрема, визначаються особливості врегулювання трудових відносин за участі працівників НАБ, встановлюється заборона для них бути членами політичних партій та обмеження їх участі у виборчому процесі, а також — включення НАБ до числа державних органів, які беруть участь у боротьбі з організованою злочинністю та до кола суб’єктів забезпечення національної безпеки.