Алгоритм відновлення втраченого паспорта

Алгоритм відновлення втраченого паспортаПроцедура відновлення втраченого паспорту зовсім не настільки бюрократизована як цього можна було очікувати на перший погляд. Вона регламентується Порядком оформлення і видачі паспорта громадянина України, затверджений  Наказом МВС України  від 13.04.2012 № 320, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України від  2 липня 2012 р.  за № 1089/21401.

Отже, алгоритм відновлення втраченого паспорта:

  1. Якщо у вас поцупили паспорт, то одразу необхідно звернутися до міліції. Правоохоронці складають протокол і, можливо, порушують кримінальну справу за фактом скоєння крадіжки. Слідчий, який веде Вашу справу, на Ваше прохання видає довідку, де будуть перераховані всі документи і предмети, які у вас вкрали та Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань . Ця довідка і буде на першому етапі замінювати посвідчення особи. Це стане Вам у пригоді, наприклад, якщо паспорт у Вас поцупили на вокзалі у незнайомому місті.
  2. Станом на сьогодні паспорт видає Державна міграційна служба України. Отже, вам необхідно звернутися до її підрозділу за місцем вашої реєстрації (виняток — лише для мешканців зони АТО) із заявою про втрату або крадіжку документу (зразок додається). Заява приймається, термін розгляду — один місяць (у виняткових випадках — два місяці).
Заява про втрату або викрадення паспорта

До Державної міграційної служби України подаються наступні документи:

  • заяву про втрату або викрадення паспорта;
  • дві (три – у разі одержання втраченого паспорта в іншому територіальному підрозділі) фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см;
  • платіжний документ з відміткою банку про сплату державного мита (7 грн);
  • витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у випадку крадіжки паспорту, видається МВС ).
  • Також, у випадку наявності у вас дітей до 16 років чи закордонного паспорта, вас попросять надати свідоцтва про народження дітей та закордонний паспорт, тому що записи про них вносяться в бланк паспорту.
  • до речі, втрата паспорту є адміністративним правопорушенням, тому Вам доведеться сплатити штраф, і надати квитанцію про сплату штрафу за адміністративне правопорушення передбачене ст. 198 КУпАП «Умисне зіпсуття паспорта чи втрата його з необережності» — від 17 до 51 грн.

Заява про втрату паспорта реєструється в Журналі реєстрації заяв про втрату або викрадення паспорта, а на час її розгляду Вам видається  Тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України (зразок додається).

Заява на отримання тимчасового посвідчення громадянина України Тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України

Стосовно матеріальної сторони відновлення паспорта потрібно бути обережним. Хоча захмарних сум з вас не стягуватимуть, однак бували випадки коли людину змушували платити за бланк паспорта чи консультацію. Слід пам’ятати, що законними є лише два платежі: адміністративний штраф за втрату паспорта — 17-51 грн. та державне мито, яке на сьогодні становить 17 грн.

Через один місяць Ви з’являєтесь до відділу ДМС і отримуєте Ваш паспорт.